Kariyer Heybesi’nin 1.Yılı

Bugün, Kariyer Heybesi isimli bloğumun 1. yıl dönümü 🙂 Geçtiğimiz yılın 18 Ağustos tarihinden beri ağırlıklı olarak insan kaynakları olmak üzere çalışma hayatına yönelik paylaşımlarda bulunuyorum. İş İlanı Hazırlamak, bloğumda yazdığım ilk yazımdı ve tanınmadığım için okuma oranının düşük olabileceğini düşünüyordum. (Yanılmışım 🙂 ). Acelem yoktu, 5 kişi okusa bile ya da en kötü ihtimalle sadece ben okusam bile yazmaya devam etmek istiyordum. Yazı yazmayı her zaman sevdim, hayatımda mutlaka yer verdim. Yazmak, iyi bir okuyucu olmayı gerektiriyor. Okumak da yazmak kadar değerli benim için.

Ekran Görüntüsü (35)Blog oluşturmadan önce beni en çok düşündüren konulardan birisi, isim seçmekti. Hem biraz değişik olsun, hem akılda kalsın, hem de hangi alanda yazılar yazıldığına dair fikir versin derken Kariyer Heybesi’nde karar kıldım. Uzun aralar vermeden her ay yazmayı planlıyordum, planladığım gibi oldu, ilham perisi yanımdan çok uzaklaşmadı 🙂 . Blog açtıktan sonra ise; sosyal medyadaki aktifliği artırmak biraz zorladı. Sizi takip eden kişilerin sayısı arttıkça yazılarınızla ulaştığınız kişiler doğru orantıyla artıyor. Yazılarımdan bazıları amacı gençler için farkındalık yaratmak, mutlu olacakları mesleklere ulaşmalarında onlara yön göstermek, yol açmak olan Career Pass sitesinde yayımlanıyor.

“İyi ki yazıyorum!” dediğim zamanlar; araştırdıkça yeni bilgilere eriştiğim, öğrendiklerimi ve düşündüklerimi doğru aktarabildiğim, yazılarım hakkında geri bildirim aldığım, faydalı olduğumu fark ettiğim, diğer bloggerlarla iletişim halinde olduğum zamanlardı. Öneri yazılarında kitabın, tiyatro oyununun yazarı gibi eserle ilgili kişilerin beğenmesi de gurur verici anlardan oldu. Ayrıca blogda yazmak iş hayatı ile alakalı araştırma, kitap, film vb. kaynakları daha dikkatli bir gözle incelememi sağladı.

Bloğa özel Twitter hesabı aldığımda ilk yazımı orada paylaşmıştım, akabinde iyi niyetli Ekran Görüntüsü (36)temennilerle, tebriklerle karşılaşmıştım. Haftalık ik sohbetlerine katılan, bloglarını okuduğum kişilerin beğeni ve yorumları önemliydi. İnsan kaynakları blogger listesine dahil olmak, aldığım “Hoş geldin!” mesajları özeldi. O zaman da belirtmiştim, kendimi ilk iş gününde hoş geldiniz karşılaması yapılmış gibi mutlu hissetmiştim. İlkler her zaman unutulmazlardandır. Destek olduğunuz, 200’den fazla ik bloğu varken “Sen nerden çıktın?” demediğiniz için teşekkürler.

Heyecanıma ortak olan, okuyan, vakit ayıran blog okuyucularına çok teşekkürler. Önümüzdeki yıl da yazmaya devam! Geçmiş yazılarıma baktığımda aradaki farkı ve gelişmeyi görebileceğim, “Nasıl böyle yazmışım?” diyebileceğim yazılar sırada olsun.

Her zamanki kapanışımla bitiriyorum 🙂

Birlikte gelişebilmek dileğiyle,

Pınar Şahin

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s